امروز یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۵:۲۴
هدر زیر دامنه پیشفرض
سرویس فرهنگی و هنری
در نوزدهمین نشست ستارگان محراب

آیین گرامیداشت خدمات حجت الاسلام و المسلمین ثمری برگزار شد

(یکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵) ۰۹:۲۵

در ادامه سلسله نشست های ستارگان محراب، خدمات حجت الاسلام و المسلمین شیخ محمد جعفرثمری تشریح و گرامی داشته شد.

به گزارش پایگاه تخصصی مسجد نوزدهمین نشست از سلسله نشست های ستارگان محراب، ویژه گرامیداشت مفاخر ائمه جماعات استان تهران با هدف تجلیل از مقام فاخر مرحوم حجت الاسلام شیخ محمد جعفر ثمری شنبه شب، در مصلی شهرستان شهریار برگزار شد.

حجت الاسلام موسی سالمی امام جمعه شهریار، در ابتدای این مراسم گفت: ستارگان محراب به همت مرکز رسیدگی به امور مساجد و برای گرامیداشت زحمات کسانی است که سالها در سنگر محراب فعالیت داشته اند.

وی افزود: حجت الاسلام شیخ محمد جعفر ثمری موسس حوزه علمیه امام جعفر صادق(ع) شهریار بودند که طلبه های زیادی را تا به حال تربیت کرده و در حال حاضر 650 طلبه و استاد در آن مشغول هستند.

امام جمعه شهریار با بیان اینکه این اولین جلسه بزرگداشت علمای شهریار است، اظهار کرد: شهرستان شهریار ظرفیت های بسیاری دارد که بسیاری از آنها مدین زحمات حجت الاسلام و المسلین ثمری است.

وی با بیان اینکه برای اولین بار است که سلسله نشست های ستارگان محراب در شهرستان های تهران برگزار می شود، گفت: یکی از نمونه های شکرگزاری از خداوند شکرگزاری از زحمات علمای اسلام است چرا که قلم علمای اسلام از خون شهدا بالاتر است.

 

حجت‌الاسلام ثمری در پی تحقق آرمان‌های اسلام و انقلاب بود

در بخش دیگری از این نشست که به همت مرکز رسیدگی به امور مساجد و  با حضور چشمگیر مردم شهریار و مسئولین این شهرستان برگزار شد، حجت الاسلام و المسلمین علی ثمری، در اظهاراتی گفت: عالمی مجاهد چون حجت الاسلام و المسلمین ثمری در پی تحقق آرمان های بلند اسلام و انقلاب بودند.

وی با بیان اینکه روحانیت در سنگر محراب خوش درخشیده است، خاطرنشان کرد: طلابی که در شهریار تربیت شده اند امروز در تهران و دیگر شهرها فعال هستند و اینها همه مدیون خدمات حجت الاسلام و المسلمین مرحوم ثمری است.

سخنران این مراسم در تشریح خدمات گوناگون مرحوم ثمری به پایه ریزی بیمارستان شهریار اشاره کرد و گفت: حجت الاسلام المسلمین مرحوم ثمری  حدود 40 سال در محراب جمعه و جماعت مردم را هدایت کرد و ما وظیفه داریم که این خدمات را ارج نهیم.

وی با تاکید بر اینکه انسان یک موجود مکلف و مسئول است، اضافه کرد: همه ما مکلف در به ثمر رساندن آرمان های انقلاب اسلامی هستیم. ما باید در برابر جریان هایی که امروز اتفاق می‌افتد بصیرت و برداشت درست داشته باشیم. اگر مقام معظم رهبری فرمودند که 9 دی یوم الله است بخاطر این است که مردم در عین اینکه برخی همصدا با دشمنان بودند، چشم فتنه را کور کردند.

حجت الاسلام علی ثمری در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به اینکه خون شهدا دشمن شکن و زنده است، گفت: مرحوم ثمری بارها در جبهه های جنگ حاضر می شدند و کمک های مردمی را منتقل می نمودند. ایشان افتخارش این بود که فرزند خود را تقدیم به انقلاب کرد. بنابراین هشت سال جنگ تحمیلی نباید از یاد ما برود که علمای ما چون مرحوم ثمری محکم در برابر همه توطئه ها ایستادند.

وی با بیان اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران در میادین علمی به گونه ای درخششیده است که دنیا روی ما حساب می کند، تصریح کرد: ما عهد و پیمانی با شهدا بسته ایم و امشب هم این مردم با مرحوم ثمری پیمان می بندند که در مسیر او گام بردارند.

بر اساس این گزارش مداحی مرثیه خوانی حاج مرتضی طاهری و رونمایی از تابلو یادمان حجت الاسلام و المسلمین مرحوم شیخ محمد جعفر ثمری از دیگر برنامه های نوزدهمین نشست ستارگان محراب بود. 
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تازه ترین

پربازدیدترین