امروز شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ ۱۹:۳۶
هدر زیر دامنه پیشفرض
همیشه جوانان را به صف اول نماز دعوت می‌کردم
امام جماعت مسجد ابوذر مطرح کرد:
حجت الاسلام والمسلمین رضا مطلبی در خصوص اهمیت حضور جوانان در مسجد گفت: من بر خلاف عرف که صف اول نماز جماعت باید افراد مسن و سالخورده باشند، جوانان را به صف اول دعوت می‌کردم.
مدیریت مساجد به جوانان سپرده شود
امام جماعت مسجد امام حسن مجتبی (ع):
حجت الاسلام خاتم یزدی گفت: عضویت جوانان در هیات امنای مساجد زمینه سپردن مدیریت این خانه‌های خدا به نسل جوان را فراهم می‌کند.
امام جماعتی که با مردم ارتباط نداشته باشد را قبول ندارم
آیت الله یزدی:
رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه وجود ائمه جماعت در مساجد نکته مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد، عنوان کرد: اگر مسجدی مرفه و مجلل ساخته شود و کسی در آن نماز نخواند، این مسجد، مسجد نیست چراکه آبادی و عمران مسجد به برگزاری نماز در آن است.
تربیت نیروی متعهد انقلابی مهمترین کار ائمه جماعت است
امام جماعت مسجد جامع اصفهانک:
حجت الاسلام سید مجتبی بدری معتقد است: دشمن برای اینکه جوان‌های ما را از مسجد دور کند نهایت تلاش خود را کرده است، لذا ائمه جماعات باید نیروی جوان متعهد برای قانع کردن نسل جوان فریب خورده، پرورش دهند.
مسجدی‌ها همیشه در انجام کارهای خیرخواهانه، پیشگام هستند
آیت الله هاشمی علیا:
امام جماعت مسجد قائم (عج) چیذر گفت: مسجدی ها همیشه در انجام کارهای خیرخواهانه، پیشگام سایر اقشار مردم هستند، هر زمان کشور دچار بحران یا حادثه ای می شود، این نمازگزاران مساجد هستند که خیلی سریع دست به کار می شوند و به فریاد آسیب دیدگان می رسند.
عناوین روزهای دهه تکریم / اجرای پویش #یک_حس_خوب در دهه تکریم
معاون فرهنگی امور مساجد مطرح کرد:
معاون فرهنگی مرکز رسیدگی به امور مساجد با اشاره به اینکه شعار محوری مساجد در ایام دهه تکریم و تعظیم، «مساجد پیشتاز در تحقق گام دوم انقلاب» معرفی شده است، گفت: تلاش شده است در برنامه‌های این ایام به «رونق تولید» به‌صورت ویژه پرداخته شود.
نقش تاثیرگذار مساجد در افزایش روح امید در جامعه
مدیر ناحیه شهید بهشتی تاکید کرد
کرمانی با اشاره به نقش تاثیرگذار مساجد در موضوعات اقتصادی و فرهنگی گفت: این مراکز در افزایش روحیه امید در جامعه تاثیرگذار هستند.
عزت نفس و اخلاص مهمترین ویژگی یک امام جماعت طراز است
امام جماعت مسجد روحانی:
آیت الله جذبی گفت: برای امام جماعت در درجه اول اخلاص اهمیت دارد. توفیقی است که خداوند مسجد را در اختیار او گذاشته است بنابراین ما باید در درجه اول با اخلاص باشیم و با عزت نفس هیچ توقعی از هیچ کسی نداشته باشیم و با حضور مرتب در مسجد و حسن اخلاق با مردم رفتار کنیم.
برگزاری احیای نیمه شعبان در مساجد/ اعزام ۴۰ مبلغ مهدوی به تهران
معاون فرهنگی امور مساجد خبر داد:
معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد از برگزاری احیای نیمه شعبان در مساجد خبر داد و گفت: ۴۰ مبلغ مهدوی نیز برای تبلیغ آموزه‌های مهدویت به مساجد تهران اعزام‌شده‌اند.
قرارگاه‌های جهادی مساجد به کمک سیل زدگان خوزستان، می‌آیند
حجت الاسلام ذاکر:
حجت الاسلام ذاکر با اشاره به آ‌غاز به کار پویش «یاور خوزستانیم» به منظورخدمت رسانی به مردم سیل زده این استان، گفت: قرارگاه جهادی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان تهران برای سیاستگذاری به منظور دریافت کمک ها تشکیل شده است.
کارگروه «ازدواج آسان» در مساجد تشکیل می‌شود
معاون فرهنگی امور مساجد خبر داد:
حجت‌الاسلام ذاکر با اعلام اولویت‌های فرهنگی مساجد استان تهران در سال ۹۸ اظهار کرد: کارگروهی تخصصی برای تبلیغ، ترویج و تسهیل ازدواج برای جوانان در مسجد تشکیل می‌شود.
طرح گرامی‌داشت دهه‌های انتظار در مساجد کشور
برای اولین بار اجرا می‌شود
امسال برای نخستین‌بار برنامه‌های گرامی‌داشت دهه انتظار در مساجد کشور برگزار می‌شود.
مساجد همچون سال‌های دفاع مقدس، در کمک به سیل‌زدگان نقش ایفا کردند
حجت الاسلام ذاکر در شبکه خبر مطرح کرد:
حجت‌الاسلام ذاکر معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد در شبکه خبر گفت: مساجد همچون سال‌های دفاع مقدس، در کمک به سیل‌زدگان نقش ایفا کردند.
یاری مساجد به سیل زدگان با پویش «رفیق گلستان باشیم»
حجت الاسلام ذاکر مطرح کرد:
معاون فرهنگی ـ اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد گفت: پویش «رفیق گلستان باشیم» هم اکنون در تمامی مساجد تهران با هدف جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای بازسازی منازل و تهیه لوازم خانگی سیل‌زدگان شمال کشور در حال برگزاری است.
تفاهم‌نامه همکاری‌‌ «پژوهشگاه حوزه و دانشگاه» و «مرکز رسیدگی به امور مساجد» امضا شد
به منظور توسعه همکاری‎های علمی و پژوهشی
تفاهم نامه همکاری‌‌ «پژوهشگاه حوزه و دانشگاه» و «مرکز رسیدگی به امور مساجد» به منظور توسعه همکاری‎های علمی و پژوهشی و فناوری منعقد شد.