امروز دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۸:۴۳
هدر زیر دامنه پیشفرض
فعالیت برخی از مساجد در زمینه کارآفرینی قابل توجه است
معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد:
حجت الاسلام سعید کرمی بر لزوم فرهنگسازی شعار سال در مساجد تاکید کرد و گفت: در عین حال مساجد بسیاری هستند که در زمینه تولید و اشتغال خدمات گسترده‌ای ارایه می‌دهند.
دانش آموزان کشور ظرفیت بالایی در پذیرش معارف دینی دارند
در جلسه هم‌اندیشی اعتکاف دانش‌آموزی مطرح شد:
،
زندگی معنوی خانواده در سایه مسجد
یادداشت/حجت الاسلام عسکری اسلامپور کریمی
مسجد منبع و مرکز فیوضات معنوی و برکات گوناگون برای نمازگزاران و جامعه اسلامی است. این پایگاه عظیم، نقش مهمی در تعالی و تحکیم بخشیدن کانون مقدس خانه و خانواده دارد. عسکری اسلامپور کریمی در یادداشت خود به تفصیل نقش این پایگاه مردمی را بررسی کرده است.
بسته برنامه ای سال 95 با عنوان  مسجد و بانوان
از سوی معاونت فرهنگی اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد منتشر شد
با توجه به پایان سال بسته برنامه ای مسجد و بانوان با رویکرد گزارش عملکردی مرکز رسیدگی به امور مساجد در سال 95 ویژه ائمه محترم جماعت منتشر و در اختیار مساجد قرار گرفت.
اعلام آمادگی ۹۴ مسجد برای برگزاری اعتکاف دانش‌آموزی
معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد خبر داد:
حجت‌الاسلام سعید کرمی با اشاره به آثار مثبت طرح پیوند مسجد و مدرسه در حوزه تقویت باورهای دینی در بین دانش‌آموزان گفت: تاکنون بیش از ۹۴ مسجد برای برگزاری مراسم اعتکاف رجبیه ویژه دانش‌آموزان اعلام آمادگی کرده‌اند.
سال نو را از مسجد آغاز کنیم
برنامه پیشنهادی آئین تحویل سال نو
این جزوه تلاش می کند که ره توشه ای از تجارب و اندیشه های موجود را در قالب شیوه نامه اجرای آئین تحویل سال 96 در اختیار شما عزیزان قرار دهد، و طبیعی است که نظرات راهگشا و نقدها و پیشنهادهای سازنده ما را در غنا بخشیدن این مجموعه برای سالهای آینده کمک خواهد کرد.
انس و محبت حلقه مفقوده جذب جوانان به مسجد است
حجت الاسلام کرمی مطرح کرد:
معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد در همایش نقش ائمه جماعات مدارس در پیوند مدارس و مساجد گفت: اکنون دست یافتن به دل جوان و نوجوان یکی از مهمترین کارها و راه هایی است که برای جذب جوان به مسجد باید انجام داد. باید فضا را برای حضور جوانان آماده کرد.
خدام از ارکان اصلی تحول و احیای مساجد هستند
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد در سومین همایش خادمان بهشت:
رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد با اشاره به اینکه در «نقشه تحول مساجد» خادمان نقش ویژه‌ای دارند، گفت: خادمان از ارکان اصلی تحول و احیای مساجد هستند.
ایده مسجد الرضا(ع) خیابان 18 متری تختی برای کمک به نیازمندان
مسجد و احسان نیکوکاری
مسجد می‌تواند پایگاه همه کارهای نیک باشد و از جمله کارهای خیر، تعاون و همدلی برای کمک به نیازمندان است. امام جماعت مسجد می‌تواند مشکلات و مسائل مردم محل را شناسایی کرده و از خیرین مسجد برای حل آنها دعوت به همکاری نماید.
انتشار پیام تصویری آیت‌االله جوادی آملی به مناسبت نکوداشت آیت‌الله سید محمدباقر جلالی
در نشست ستارگان محراب در بزرگداشت آیت‌الله جلالی صورت گرفت:
آیت‌الله عبدالله جوادی آملی در پیام تصویری به مناسبت بیست و ششمین نشست ستارگان محراب، نکوداشت سید محمدباقر جلالی موسوی(ره) از برگزاری چنین مراسماتی قدردانی کرد.
مسجد پایگاه دیانت و سیاست است/  تاکید بر نقش بی بدیل ائمه جماعات در ترویج و نشر فضایل دینی و انقلابی
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد در بزرگداشت آیت‌الله جلالی؛
حجت‌الاسلام حاج‌علی‌اکبری با اشاره به شخصیت علمی و مبارزاتی آیت الله جلالی، بر نقش بی بدیل ائمه جماعات در نشر فضایل دینی و انقلابی تاکید کرد.
طرح تعویض قرآن‌های فرسوده مساجد اجرا می‌شود + تصاویر
به همت معاونت فرهنگی اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد؛
مدیر تولید و تامین محتوای معاونت فرهنگی اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد، از طرح تعویض قرآن‌های فرسوده مساجد خبر داد.
تقویت ظرفیت‌های درونی مساجد، پیش‌نیاز فعالیت در فضای مجازی / سرمایه‌گذاری ویژه مرکز رسیدگی به امور مساجد در حوزه رسانه در دوره جدید فعالیت‌های مرکز
حجت‌الاسلام کرمی در بازدید از غرفه پایگاه تخصصی مسجد مطرح کرد:
حجت‌الاسلام سعید کرمی با اشاره به لزوم تقویت ظرفیت‌های درونی مساجد برای اثرگذاری در سطح جامعه گفت: همزمان با تلاش برای تقویت و ارتقاء و برنامه‌ریزی سیاست‌های مسجد در مسیر رسیدن به جایگاه تراز باید تلاش کنیم تا همین مسئله در فضای مجازی نیز انعکاس پیدا کند.
شناسایی 300 امام جماعت در طرح ستارگان محراب
حجت الاسلام آقایی مطرح کرد؛
سخنگوی مرکز رسیدگی به امور مساجد با اشاره به برگزاری بیست و هفتمین آیین بزرگداشت ستارگان محراب برای آیت‌الله جلالی در شهرستان دماوند خبر داد، تا کنون ۳۰۰ امام جماعت در طرح ستارگان محراب شناسایی شده اند.